Мобільні пункти управління

Комплексна апаратна зв'язку призначена для забезпечення радіорелейного, дротового зв'язку, автоматичної комутації та маршрутизації цифрових потоків між комплексними апаратними вузлів зв'язку пунктів управління, вузлами зв'язку пунктів управління вищестоящих штабів і підпорядкованих підрозділів, для організації (розгортання) абонентських мереж телефонного зв'язку і передачі даних, управління мережею зв'язку, надання телекомунікаційних послуг оперативному складу на пункті управління всіх ланок управління Збройних Сил, інших військових формувань і правоохоронних органів спеціального призначення в усіх видах бою, спеціальних операціях, а також в умовах мирного часу по каналах, які утворюються різними засобами зв'язку.

Пересувний пункт управління призначений для забезпечення автономної роботи керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спеціальної урядової комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, Державної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій або штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, поблизу зони надзвичайної ситуації.

 ЗОБРАЖЕННЯ

Мобільний пункт управління являє собою сукупність апаратно-програмних засобів, що розміщуються в рухомому модулі і забезпечують організацію прив'язки пункту до мереж передачі даних, в тому числі, по супутникових каналах зв'язку, а також умови для відпочинку і виконання посадовими особам їх функціональних обов'язків.

Стартовий командний пункт (СКП) - командний пункт управління польотами літальних апаратів, як правило, на польових (тимчасових) аеродромах, але також може використовуватися і на стаціонарних аеродромах в якості резервного або основного засобу управління повітряним рухом.

Польові пункти управління керівного складу призначені для організації взаємодії, отримання і обробки інформації, координації діяльності підпорядкованих сил і засобів. Такі пункти дозволяють розмістити і забезпечити роботу особового складу та керівництва в зоні проведення операцій силових структур. Рухомі комплекси виготовляються на різній транспортній базі, що дозволяє в повній мірі використовувати переваги кожної з них. За бажанням замовника кузов і кабіна комплексу можуть бути броньованими.

РКП призначений для автоматизованого управління складовими частинами комплексу "Нептун" за рахунок:
– забезпечення-безперервного, стійкого, оперативного та скритого обміну інформацією з заданою швидкістю, якістю та достовірністю між складовими частинами комплексу (РКП, УСПУ, ТЗМ, ТМ);
– обміну інформацією з зовнішніми пунктами управління різних ланок;
– видачі (отримання) цілевказання за різних умов обстановки в масштабі часу, близькому до реального.