Мобільні пункти управління

Мобільний пункт управління являє собою сукупність апаратно-програмних засобів, що розміщуються в рухомому модулі і забезпечують організацію прив'язки пункту до мереж передачі даних, в тому числі, по супутникових каналах зв'язку, а також умови для відпочинку і виконання посадовими особам їх функціональних обов'язків.

Опис

Одним з напрямків діяльності ТОВ «Телекарт-Прилад» є розробка і створення мобільних пунктів управління в інтересах МО України.
Мобільний пункт управління являє собою сукупність апаратно-програмних засобів, що розміщуються в рухомому модулі і забезпечують організацію прив'язки пункту до мереж передачі даних, в тому числі, по супутникових каналах зв'язку, а також умови для відпочинку і виконання посадовими особам їх функціональних обов'язків.
Модуль може поставлятися в різних модифікаціях з різними варіантами розміщення посадових осіб і (або) спальних місць в залежності від призначення і функціональної спеціалізації. Склад внутрішнього обладнання визначається вимогами замовника.
Мобільний пункт управління забезпечує комфортне проживання групи протягом декількох днів в польових умовах, дає можливість організувати повноцінне робоче місце і перевозити великогабаритне устаткування.
Устаткування пункту резервною системою електроживлення дозволяє використовувати його автономно протягом тривалого періоду часу.
При розробці мобільних модулів враховуються, в тому числі, вимоги щодо транспортування різними видами транспорту. Виконання даного виду вимог значно розширює географію можливого застосування мобільних пунктів і підвищує оперативність розгортання в найвіддаленіших куточках країни.

Технічні характеристики
Параметр Значення
Мобільний пункт управління забезпечує вирішення наступних завдань: 
    - забезпечення процесів оперативного управління;  
    - збір, обробка і передача інформації різного роду;  
    - забезпечення виконання спеціальних функціональних завдань;  
    - забезпечення умов автономної роботи і відпочинку посадових осіб.  
До складу мобільного пункту управління можуть входити:
    - автоматизовані робочі місця посадових осіб;  
    - комплект комунікаційного обладнання;  
    - комплект обладнання аудіо - та відеоконференцзв'язку;  
    - комплект обладнання супутникового зв'язку;  
    - серверні ресурси для розгортання мережевих сервісів;  
    - комплект обладнання телефонного зв'язку;  
    - засоби розмежування доступу до мережевих ресурсів;  
    - відсік відпочинку з міні-кухнею і санітарним блоком.  

 

Комплектація

Типовий склад мобільного пункту управління може включати в себе наступні модулі:

1. Модуль автоматизації та зв'язку.

Модуль автоматизації і зв'язку призначений для забезпечення телекомунікаційної інфраструктури комплексу в цілому, організації прив'язки комплексу до мереж передачі даних, в тому числі, по супутникових каналах зв'язку.

2. Мобільний ситуаційний центр.

Мобільний ситуаційний центр призначений для проведення спільних нарад, колективної роботи з документами, проведення сеансів відеоконференцзв'язку та розміщення автоматизованих робочих місць посадових осіб.

3. Модуль керівного складу.

Модуль керівного складу призначений для забезпечення комфортних умов для роботи і відпочинку керівника, проведення нарад і сеансів аудіо- та відеоконференцзв'язку.

4. Модуль оперативного складу.

Модуль оперативного складу призначений для забезпечення комфортних умов для роботи оперативного складу мобільного комплексу, організації автоматизованих місць посадових осіб, участі в сеансах аудіо- та відеоконференцзв'язку.

5. Модулі спеціального призначення.

Модулі спеціального призначення забезпечують реалізацію специфічних функціональних вимог в рамках мобільного комплексу або при самостійному застосуванні.

6. Модулі забезпечення.

Модулі забезпечення призначені для організація тривалого автономного перебування персоналу пункту управління в місцях дислокації. Для цього в окремих відсіках рухомих модулів розміщуються спальні місця, блок міні-кухні, оснащений холодильником, СВЧ-піччю, чайником, кавоваркою і т.п. Крім того, в такому рухомому модулі додатково розташовується санітарний блок, який може бути оснащений душовою кабіною, умивальником, туалетом.

7. Модулі автономного енергопостачання.

Модуль автономного електропостачання оснащується дизельними електростанціями, а також додатковими паливними баками для забезпечення тривалої автономної роботи. Даний модуль може застосовуватися як для забезпечення електропостачання інших модулів, що входять в будь-який мобільний комплекс, так і в якості автономної польової електростанції.

Файли для завантаження